Creatieve ideeën
Zelfgemaakte zeep met reliëf
#v15871
Maak je eigen zeep met de reliëftechniek. Je hebt 600 g zeepbasis nodig om 6 stukken zeep te maken. Vergeet niet om je stuk zeep in een zeepbakje te leggen, zodat het tussen elk gebruik kan drogen, of maak een touwtje vast aan de zeep om die hangend te laten drogen.
#v15871
Hoe werkt het
1
Weeg de zeepbasis. Per afgewerkte stuk zeep heb je 100 gr zeepbasis nodig. U kunt de zeepbasis smelten in een waterbad of in een magnetron wanneer deze in stukken van 3 x 3 cm wordt gesneden. Smelt in de magnetron op 80% vermogen met intervallen van 30 seconden en roer tussen elk interval om hitteschade te voorkomen. We raden je aan om handschoenen te gebruiken omdat de zeepbasis heet wordt en omdat de etherische olie erg geconcentreerd is.
Weeg de zeepbasis. Per afgewerkte stuk zeep heb je 100 gr zeepbasis nodig. U kunt de zeepbasis smelten in een waterbad of in een magnetron wanneer deze in stukken van 3 x 3 cm wordt gesneden. Smelt in de magnetron op 80% vermogen met intervallen van 30 seconden en roer tussen elk interval om hitteschade te voorkomen. We raden je aan om handschoenen te gebruiken omdat de zeepbasis heet wordt en omdat de etherische olie erg geconcentreerd is.8
Maak voorzichtig een gat in het midden van ca. 1 cm vanaf de bovenrand met een breinaald of iets dergelijks. Ondersteun het stuk zeep op de rug om te voorkomen dat het breekt. Knip een stuk natuurlijke hennep van 50 cm af, voer het door het gat en leg er knopen in; een dicht op de zeep en een iets hoger, zodat een lus ontstaat voor het ophangen.
Maak voorzichtig een gat in het midden van ca. 1 cm vanaf de bovenrand met een breinaald of iets dergelijks. Ondersteun het stuk zeep op de rug om te voorkomen dat het breekt. Knip een stuk natuurlijke hennep van 50 cm af, voer het door het gat en leg er knopen in; een dicht op de zeep en een iets hoger, zodat een lus ontstaat voor het ophangen.Al aangemeld? Download de sjabloon
Kijk ook bij








